Tiskové zprávy

Tisková zpráva č. 2/rok 2012

tiskovkyPlzeň 1945 nabídne i letos exkurze pro školy

Čím více přiblížit dětem hodiny dějepisu než vlastním zážitkem? Učitelé i rodiče moc dobře vědí, že děti si nejsnáze vžijí ty informace, které z knih nevyčtou. Právě proto se i letos projekt Plzeň 1945 o Slavnostech svobody otevře školním exkurzím.

Do Křižíkových sadů se za obohacením školní výuky vypravovaly skupiny studentů s učiteli již v uplynulých dvou letech. A není třeba dodávat, že uniformovaní vojáci v roli průvodců do vítězného roku 1945, sklidili nevídaný úspěch.

Již tradičně jsou pro školní exkurze připravena různá stanoviště, tentokráte jich však bude více než loni. Projekt Plzeň 1945 se rozšířil od Proluky přes Křižíkovy sady až tam, kde se Plzeňany lidově říká „U Zvonu“.
Studentům se představí vojenské campy i velké množství vojenské techniky – legendární vozidla Dodge, kultovní Jeep, obrněné transportéry M8 Greyhound, opásaný Half Track i nákladní Chevrolet v britských barvách. Vojáci v uniformách amerických i československých představí studentům veškeré „campové“ vybavení, techniku i zbraně. A kdo jiný by vám měl říct, kde vzali plzeňští hokejisté svůj znak, než voják s nášivkou indiána?
Školním exkurzím se Křižíkovy sady otevřou v pátek 4. května a v pondělí 7. května a to od 9 do 14 hodin. Je třeba se však registrovat přes oficiální stránky projektu (http://www.plzen1945.cz/skoly.html), kde se nachází i nejaktuálnější informace o celém dění v Křižíkových sadech.