Projekt PLZEŇ 1945 se vrátil ke své tradiční podobě, která umožňuje věnovat páteční program Slavností svobody komentovaným školním prohlídkám dobového tábora v plzeňských Křižíkových sadech a Proluce.  Zájemci o školní exkurzi mají možnost využít pátek 3. května 2024. Pro lepší organizaci a zajištění programu všem zájemcům prosíme o registraci prostřednictvím emailu.

Pro pedagogy:

V případě zájmu o komentovanou prohlídku dobového tábora americké armády z let druhé světové války pro školní skupinu, která žáky a studenty seznámí s historickým vybavením amerických osvoboditelů, rolí americké armády během osvobození západních Čech, působením žen v americké armádě i s plzeňským povstáním proti německým okupantům, prosíme o registraci na email plzen1945@gmail.com. Děkujeme za spolupráci.
Komentované prohlídky jsou zdarma. 


Program projektu PLZEŇ 1945 nabízí školám možnost netradičního rozšíření hodiny dějepisu o zajímavý výklad a zhlédnutí dobového života v Plzni roku 1945. Studenti si budou moci vzít do ruky dobové relikvie, nahlédnout do kabin a pod kapotu nejslavnějších spojeneckých automobilů, prohlédnout si skutečné zbraně, vyzkoušet si výstroj vojáků a především nasát atmosféru konce druhé světové války. To vše za odborného výkladu vojáků v uniformách, kteří budou připraveni odpovědět na kterékoliv dotazy.