V pátek 4. května 2018 (9:00-13:45) nabídne program projektu PLZEŇ 1945 školám opět možnost netradičního rozšíření hodiny dějepisu o zajímavý výklad a zhlédnutí dobového života v Plzni roku 1945. Studenti si budou moci vzít do ruky dobové relikvie, nahlédnout do kabin a pod kapotu nejslavnějších spojeneckých automobilů, prohlédnout si skutečné zbraně, vyzkoušet si výstroj vojáků a především nasát atmosféru konce druhé světové války. To vše za odborného výkladu vojáků v uniformách.

Poznámka: Doporučujeme exkurzi pro Vaši školu předem zarezervovat na konkrétní čas pomocí jednoduchého formuláře níže na této stránce. Z organizačních důvodů dostanou přednost objednané školy. 

Pro případné další informace nás kontaktujte na této emailové adrese: info@plzen1945.cz

          Pozor: Místem konání školních exkurzí jsou Křižíkovy sady (Proluka).

 » Registrace exkurze – Aktuální informace


Vážení pedagogové,

z technických důvodů a časových omezení, které nám nedovolily problémy se spuštěním rezervačního formuláře spustit, jsme rezervace školních exkurzí projektu PLZEŇ 1945 v rámci letošních Slavností svobody byli nuceni řešit pouze formou emailů. Sami jste se ozývali a my jsme přijímali Vaše žádosti o rezervace. S ohledem na to, že pro program školních exkurzí máme vyhrazenu pouze dobu mezi 9:00 až 13:30, jsou nyní již všechny čas obsazeny.

Pakliže jsou mezi Vámi další, kteří by rádi využili možnosti navštívit se svou třídou dobové tábory v Křižkových sadech a vyslechli si výklady členů klubů vojenské historie, nabízí se pouze spojení Vaší třídy s již rezervovanou skupinou. Informace můžeme poskytnout na emailu info@plzen1945.cz.

Jinak ale doufáme, že i tak využijete možnosti návštěvy Křižíkových sadů a i bez komentované prohlídky si návštěvu Vaši žáci a studenti užijí. Prosíme Vás o respektování instrukcí pořadatelů a braní ohledu na řádně rezervované skupiny. Bohužel, není v našich lidských silách uspokojit všechna školní zařízení z Plzně a jejího okolí.

Děkujeme za pochopení.

Tým projektu PLZEŇ 1945