Vlivem pandemie nemoci COVID-19, která neumožňuje uspořádání Slavností svobody v roce 2021 v tradiční podobě, se bohužel nemohou uskutečnit ani tradiční komentované exkurze pro školní skupiny.

Pro pedagogy:

V případě zájmu lze domluvit interaktivní přednášku přímo u Vás ve škole. S využitím dobový artefaktů, vojenského vybavení a dobových fotografií, lze žákům a studentům přiblížit dějiny závěru druhé světové války v Plzni a okolí. Přednášející mají zkušenosti a přizpůsobí se potřebám každé třídy.
Přednášky jsou zdarma.

Přednášku na škole lze domluvit přes email plzen1945@gmail.com.Program projektu PLZEŇ 1945 nabízí školám možnost netradičního rozšíření hodiny dějepisu o zajímavý výklad a zhlédnutí dobového života v Plzni roku 1945. Studenti si budou moci vzít do ruky dobové relikvie, nahlédnout do kabin a pod kapotu nejslavnějších spojeneckých automobilů, prohlédnout si skutečné zbraně, vyzkoušet si výstroj vojáků a především nasát atmosféru konce druhé světové války. To vše za odborného výkladu vojáků v uniformách, kteří budou připraveni odpovědět na kterékoliv dotazy.

POZOR: Prosíme o registraci exkurze Vaší školní skupiny pro konkrétní čas pomocí jednoduchého formuláře, který naleznete níže na této stránce. Z organizačních důvodů dostanou přednost objednané školy. Pro případné další informace kontaktujte organizátory na emailové adrese info@plzen1945.cz. 

» Registrace exkurze – Aktuální informace


Vážení pedagogové, 
velice děkujeme za Váš zájem o komentované prohlídky dobového tábora v Křižíkových sadech v rámci Slavností svobody. Online rezervační formulář bude spuštěn, jakmile bude možné uspořádat další ročník projektu PLZEŇ 1945 v tradiční podobě. Tedy “po koronakrizi”. Těšíme se na Vás a Vaše školáky.

Tým projektu PLZEŇ 1945