Aktuality, Pátrání

Pátrání po paní Olze Brůhové bylo dnešním dnem ukončeno

Naprosto nečekaný ohlas přinesla naše veřejná výzva z minulého týdne, ve které jsme pátrali po dívce z fotografie, se kterou se v létě roku 1945 seznámil americký voják, pan John Buzzell z 3250. spojovací roty americké armády. Během prvních dnů sdílelo naši výzvu o pomoc z našeho projektového facebookového kanálu více jak 500 uživatelů, včetně mnoha stránek a skupin. Nakonec její ohlas dosáhl na síti Facebook nečekaných rozměrů, kdy byla z hlavních zdrojů prosdílena více než 1300 a její dosah byl v rámci mnoha desítek tisíc uživatelů. S pátráním nám také výrazně pomohl Plzeňský deník a Krimi Plzeň. Děkujeme mnohokrát všem zapojeným partnerů, jednotlivcům i široké veřejnosti, neboť jen díky vám bylo nakonec pátrání úspěšné a ve velice krátkém čase nás kontaktovala rodina paní Olgy Brůhové.

Bohužel jsme se dozvěděli, že paní Olga Brůhová ani její bratr, pan Zdeněk Brůha, dnes již nežijí. Přesto si obě rodiny přejí navázat vzájemný kontakt a po téměř 70. letech obnovit staré přátelství. Předali jsme proto oběma rodinám vzájemně kontakty a rozhodli jsme se, že již dále do tohoto příběhu nebudeme jakkoliv zasahovat či zveřejňovat další podrobnosti a budeme plně respektovat jejich soukromí. Přesto na toto pátrání úplně nezapomeneme. V současné době náš tým ve spolupráci s organizačním týmem Slavností svobody chystá rozsáhlý článek o službě pana Johna Buzzella v americké armádě a jeho pobytu v Československu. Ještě jednou děkujeme všem za pomoc a jsme velmi rádi, že se podařilo společnými silami toto pátrání pro pana Buzzella úspěšně realizovat.

Máte-li i vy v rodině podepsané fotografie či památníky od amerických vojáků z jara roku 1945 a přáli byste si zjistit více o jejich poválečném osudu, neváhejte kontaktovat náš tým na adrese patrani@plzen1945.cz. Rádi vám pomůžeme!

Organizační tým projektu PLZEŇ 1945, KVH Tommy & Yankee z.s. Plzeň