Aktuality

Upomínková brožura “Slavnosti svobody Plzeň 2015”

Zbývající čas do začátku letošních Slavností svobody můžeme věnovat malému ohlédnutí za loňským ročníkem této tradiční plzeňské akce. Oslavy osvobození a konce druhé světové války konané v roce 2015 byly velkolepé, vždyť se připomínalo již 70. výročí událostí května roku 1945. Navíc se město Plzeň pyšnilo titulem Evropské hlavní město kultury. Do Plzně přijely tisíce návštěvníků z celé České republiky i ze zahraničí. Mezi nejčestnější hosty patřili čeští, američtí a belgičtí váleční veteráni a pamětníci druhé světové války.

 

Také projekt PLZEŇ 1945 přinesl mnoho zcela nových a zajímavých akcí, a to nejen v rámci svého dobového tábora americké armády v Křižíkových sadech. Lidé z projektu PLZEŇ 1945 stáli u většiny akcí, které se v rámci Slavností svobody 2015 uskutečnily. Jako zajímavost připomeňme například vzpomínkové fotbalové utkání mezi výběrem americké 2. pěší divize a starou gardou FC Viktoria Plzeň, které připomnělo utkání mezi Plzeňany a Američany v května 1945. Ale akcí bylo mnohem více. Stejně tak i zájmu návštěvníků všech věkových skupin.

Jako vzpomínku na loňské Oslavy vydalo město Plzeň upomínkovou brožuru Slavnosti svobody Plzeň 2015, která přináší krásné fotografie ze Slavností svobody 2015. Akcí bylo tolik, že se zde ani zdaleka nejsou připomenuty všechny, přesto se jedná o krásný suvenýr pro všechny milovníky této tradiční plzeňské akce. Nechybí zde portréty amerických a belgických válečný veteránů, kteří se velkolepých plzeňských Slavností zúčastnili. Brožura je doplněna také diskem DVD, který obsahuje tři vyvedená videa: televizní spot na Slavnosti svobody 2015, na jehož vzniku se lidé z projektu PLZEŇ 1945 podíleli, záznam z akce Z Normandie do Plzně aneb Den D + 334, a celkový sestřih z celých Slavností svobody. Všechna videa jsou velice zdařilá.

Upomínkovou brožuru s DVD lze zakoupit v Turistickém informační centru na plzeňském náměstí Republiky č. 41 za 139,- Kč, případně ji lze objednat přes e-mail info@visitplzen.eu či po telefonu +420 378 035 330.

Titulní strana upomínkové brožury Slavnosti svobody Plzeň 2015.
Titulní strana upomínkové brožury Slavnosti svobody Plzeň 2015.