Aktuality, Tiskové zprávy

Plzeň ruší Slavnosti svobody 2020, mimořádný program se přesune na příští rok

Situace kolem pandemie COVID-19 způsobenou koronavirem SARS-CoV-2 se bohužel nedaří zmírnit, a proto, ač jsme ještě před několika dny informovali o pokračování příprav na Slavnosti svobody, musíme nyní informovat o moudrém rozhodnutí letošní ročník oblíbených plzeňských oslav osvobození zrušit.

S ohledem na trvající riziko nákazy a vyhlášený nouzový stav ruší město Plzeň letošní Slavnosti svobody. Ty se měly konat od 1. do 6. května 2020. Za předpokladu, že se situace výrazně nezlepší, připomene si plzeňský magistrát letošní 75. výročí osvobození a konce druhé světové války v Evropě bez účasti veřejnosti, kdy pan primátor Martin Baxa položí květiny k pomníkům a památníkům. Aktuálně se připravuje způsob, jak tuto vzpomínku zprostředkovat veřejnosti veřejnosti alespoň na dálku, a tak do děje vtáhnout i válečné veterány. Informace jak město Plzeň uctí květnové výročí osvobození budou průběžně aktualizovány na oficiálních stránkách Slavností svobody – www.slavnostisvobody.cz.

Je pochopitelné, že neproběhne také připravovaný program projektu PLZEŇ 1945. Projektový tým ostatně magistrátu města rozhodnutí o zrušení letošního programu Slavností svobody doporučil a plně jej podporuje. Jde o zdraví návštěvníků i účastníků akce. Věříme, že se ve zdraví sejdeme v roce 2021. Proto si již nyní zapište do kalendáře datum. V roce 2021 proběhnou plzeňské Slavnosti svobody ve dnech 6. až 9. května. Čas získaný navíc vyplníme prací tak, abychom si odložené půlkulaté výročí v příštím roce vynahradili pro Vás i pro sebe.

I když v omezené míře, květnové výročí si rozhodně připomeneme. Sledujte naše stránky.