Aktuality, Pátrání

Výzva – fotbalový zápas z roku 1945

Rádi bychom oslovili širokou veřejnost prosbou o pomoc v našem pátrání. Dne 24. května 1945 se na stadionu Viktorie Plzeň v Luční ulici odehrál památný fotbalový zápas mezi hráči Viktorie Plzeň a příslušníky americké 2. pěší divize. Přes deset tisíc návštěvníků sledovalo v ochozech jeden z nejvýznamnějších okamžiků v historii plzeňského sportu. Zápas měl jasného favorita v podobě hráčů Viktorie Plzeň, což se následně potvrdilo i na hřišti vysokým vítězstvím 11:1 pro naší Viktorku. Zápas musel být předčasně ukončen kvůli prudkému dešti, a tak skóre nebylo pro Američany ještě hrozivější. Pro mnohé americké hráče se totiž jednalo o vůbec první zkušenost s naší slavnou kopanou.

Náš tým hledá pamětníky, kteří ve čtvrtek 24. května 1945 sledovali na hřišti Viktorie Plzeň jedno z prvních svobodných sportovních utkáních v našem městě. Společně s tím hledáme jakékoliv fotografie, upomínkové předměty či další informace spojené s tímto fotbalovým zápasem.

Pokud máte jakékoliv informace, které by nám mohly pomoci v našem pátrání, můžete je zaslat na email: patrani@plzen1945.cz.

Předem děkujeme za sdílení této výzvy a jakoukoliv pomoc.

Tým projektu Plzeň 1945, KVH Tommy & Yankee z.s.