Program projektu PLZEŇ 1945 nabízí na pondělí 4. května 2020 (9:00-13:30) školám možnost netradičního rozšíření hodiny dějepisu o zajímavý výklad a zhlédnutí dobového života v Plzni roku 1945. Studenti si budou moci vzít do ruky dobové relikvie, nahlédnout do kabin a pod kapotu nejslavnějších spojeneckých automobilů, prohlédnout si skutečné zbraně, vyzkoušet si výstroj vojáků a především nasát atmosféru konce druhé světové války. To vše za odborného výkladu vojáků v uniformách, kteří budou připraveni odpovědět na kterékoliv dotazy. Místem konání školních exkurzí bude lokalita dobového vojenského tábora v Křižíkových sadech v Plzni.

POZOR: Prosíme o registraci exkurze Vaší školní skupiny pro konkrétní čas pomocí jednoduchého formuláře, který naleznete níže na této stránce. Z organizačních důvodů dostanou přednost objednané školy. Pro případné další informace kontaktujte organizátory na emailové adrese info@plzen1945.cz. 

» Registrace exkurze – Aktuální informace


Vážení pedagogové, 
velice děkujeme za Váš zájem o komentované prohlídky dobového tábora v Křižíkových sadech v rámci Slavností svobody. Online rezervační formulář bude spuštěn v dubnu 2020. Těšíme se na Vás a Vaše školáky.

Tým projektu PLZEŇ 1945