Aktuality

TARGET: PILSEN, Nová kniha o náletu z 25. 4. 1945

Rodinné autorské trio Davida, Jana a Karla Foudových, které nás před dvěma roky potěšilo obrazovou publikací o americké vojenské technice objevivší se v květnu 1945 v Plzni, vydalo koncem letošního listopadu novou knihu “Target: Pilsen“, která se podrobně věnuje nejdiskutovanějšímu náletu spojeneckých bombardérů na plzeňské Škodovy závody a letiště na Borech.

Nálet provedený 25. dubna 1945 byl posledním náletem na Plzeň a mezi mnoha lidmi dodnes vzbuzuje kontroverze. Kniha však čtenářům představí daleko více informací, než pouhý výčet několika desítek dramatických chvil náletu. Věnuje se plzeňské protiletadlové obraně, zbrojní výrobě Škodových závodů, následkům náletů, stručně seznamuje s ostatními plzeňskými nálety, a podrobně se rozepisuje o jednotlivých posádkách sestřelených bombardérů. Vedle množství dobových fotografií nechybí barevné bokorysy a fotografie stejnokrojů. Kniha čerpá z amerických i českých pramenů, především pak z práce již zesnulého badatele Vladislava Krátkého, který je uveden jako spoluautor.
Knihu “Target: Pilsen. Field Order 696 – Last Mission” lze objednávat přímo u autorů prostřednictvím facebookových stránek WW2 | Tracks Wheels. Děkujeme autorům a doporučujeme!